Nowość
Centrala wentylacyjna (rekuperator) z odzyskiem ciepła do pojedyńczych pomieszczeń MICRA 150 E
o wydajności do 150 m3/h

Wybierz wersję - Tabela cenowa

Nazwa produktu Cena netto
Cena od:
0.00
0.00 zł brutto
 • Towar dostępny
 • 21Dni na zwrot
 • Zamówienie indywidualne
 • 15złMinimalny koszt wysyłki
 • Parametry
 • Dane techniczne szczegółowe
 • Dane techniczne podstawowe
 • Opis
Pobierz kartę katalogową


PRODUKT DOSTĘPNY DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

WYSOKIE RABATY NA INDYWIDUALNE ZAPYTANIE - ZADZWOŃ +48 690 912 712

Zastosowanie
Micra 150 E może zostać zainstalowana w dowolnym pomieszczeniu gdzie zachodzi potrzeba wentylacji:
w mieszkaniach, biurach, sklepach i innych pomieszczeniach użytkowych. Jedna centrala zapewnia efektywną wentylację w pomieszczeniu o powierzchni do 60 m2, przy jednoczesnym odzysku ciepła w zimie. Urządzenie przeznaczone jest do pracy ciągłej. Polecane do pomieszczeń remontowanych, gdzie nie ma możliwości zbudowania ciągów wentylacyjnych.
Cechy produktu

 • Efektywna wentylacja pojedynczych pomieszczeń
 • Nagrzewnica powietrza o mocy 350 W z wbudowanym zabezpieczeniem przed przegrzaniem
 • Płytowy, przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistyrenu o sprawności rekuperacji do 80%
 • Wentylatory na silnikach EC o niskim poborze mocy (5 do 40 W)
 • Zintegrowana automatyka z 5 trybami pracy
 • Cicha praca (19-38 dBA~3m)
 • Wbudowane filtry klasy G4
 • Łatwy montaż

Zasada działania
Świeże powietrze z zewnątrz poprzez filtr wlotowy wpada do wymiennika ciepła, a następnie za pomocą wentylatora nawiewnego wtłaczane jest do pomieszczenia,  tymczasem zużyte, ciepłe powietrze jest zasysane z wnętrza pomieszczenia i poprzez filtr wylotowy wpada do wymiennika ciepła, po czym za sprawą wentylatora wywiewnego wyrzucane jest na zewnątrz.
Obudowa
Obudowa wykonana ze stali galwanizowanej z dekoracyjną płytą z polerowanej stali nierdzewnej, wyposażona w warstwę izolacji termicznej i akustycznej (ze spienionej syntetycznej gumy) o grubości 10 mm. Zdejmowany panel frontowy umożliwiający łatwy dostęp serwisowy, np. w razie konieczności wymiany filtra. Dodatkowo został wyposażony w czujnik otwarcia który odcina zasilanie kiedy pokrywa panelu zostaje otwarta.
Filtr
Centrala posiada wbudowane filtry G4 (wlotowy i wylotowy). Najlepsza oferta - Instalszop.pl
Wentylatory
W urządzeniu zastosowano wentylatory z zewnętrznym wirnikiem o łopatkach zagiętych do tyłu na silnikach EC (elektro-komutatorowych) zapewniające nawiew i wywiew powietrza. Dzięki technologii EC zapotrzebowanie centrali na energię jest niskie, i pozwala na obniżenie kosztów. Silniki wentylatorów dodatkowo zostały wyposażone w łożyska kulkowe oraz posiadają wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Wymiennik ciepła
Centrala została wyposażona w zaawansowany technologicznie przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z polistytrenu. Efektywność rekuperacji w urządzeniu sięga 80%. Budowa wymiennika gwarantuje odzysk ciepła.
Nagrzewnica
Urządzenie zostało wyposażone w energoosczędną nagrzewnicę powietrza z zabepieczeniem przed przegrzaniem o efektywności grzewczej do 95%.
Skraplacz
Podczas pracy urządzenia może wytwarzać się niewielka ilość pary wodnej, która zostaje skodensowana w specjalnym odstojniku. Kiedy skraplacz się zapełnia, urządznie wyłącza sie automatycznie, a na panelu kontrolnym zapala się dioda wskaźnika poziomu skroplin. Należy wtedy usunąć wodę z odstojnika i zrestartować urządzenie.
Zabezpieczenia
Poza zabezpieczeniami przed przegrzaniem elementów takich jak wentylatory oraz nagrzewnica,
dodatkową ochronę stanowi wbudowane zabezpieczenie przez zamarzaniem w sezonie  zimowym, wyposażone w elektroniczne termostaty, które wyłączają wentylator nawiewny w przypadku kiedy temperatura spada poniżej wartości określonej w ustawieniach. Kiedy temperatura wzrośnie, wentylator jest załączany ponownie w sposób automatyczny i praca centrali zostaje wznowiona zgodnie z poprzednio ustawionym trybem.
Tryby pracy
Centrala została wyposażona w system zdalnego sterowania. System automatyki przewiduje możliwe tryby pracy centrali:
„Tryb nocny” – cicha praca z minimalną wydajnością 25 m3/h, z wyłączoną nagrzewnicą
„Tryb 1” praca z wydajnością 40 m3/h i włączoną nagrzewnicą
„Tryb 2” praca z wydajnością 60 m3/h i włączoną nagrzewnicą
„Tryb 3” praca z wydajnością 100 m3/h i włączoną nagrzewnicą
„Tryb intensywny” – praca z maksymalna wydajnością – do 150 m3/h i włączoną nagrzewnicą
Montaż
Centrala przeznaczona jest do montażu w ścianie frontowej pomieszczenia, od jej wewnętrznej strony. Grubość ściany nie powinna być mniejsza niż 100 mm. W zestawie standardowym zanjdują się kartonowe płyty ułatwiające montaż. Dodatkowo na osobne zamówienie dostępny jest zestaw montażowy MK MICRA 150, składający się z dwóch kanałów PCV o śr. 125 mm i długości 500 mm oraz podwójny wylot zewnętrzny z okapem, wykonany ze stali malowanej proszkowo. Przyłączenie elektryczne do instalacji powinno być wykonane zgodnie z instrukcją i schematem elektrycznym znajdującym się w DTR.