z obejściem letnim

Wybierz wersję - Tabela cenowa

Nazwa produktu Cena netto
Kinetic B 3552.03 zł
Cena od:
3552.03
4369.00 zł brutto
  • Towar dostępny
  • 21Dni na zwrot
  • Wysyłka w ciągu 48h
  • 15złMinimalny koszt wysyłki
  • Parametry
  • Dane techniczne szczegółowe
  • Dane techniczne podstawowe
  • Opis
Model Kinetic B
Waga (kg) 15
Waga (kg)
Kinetic B 15
Pobierz kartę katalogową

Seria Kinetic obejmuje:
system odzysku ciepła dla całego domu o wydajności energetycznej do 92%. Łatwo dostępny wymiennik ciepła chroniony przez dwa wymienne filtry EU3. Dwa energooszczędne wentylatory EC na prąd stały gwarantują długą żywotność (zwykle ponad dwukrotnie dłuższą niż żywotność silników na prąd zmienny) i niższe możliwe zużycie energii. W pełni izolowana konstrukcja z wbudowanym odprowadzeniem skroplin, specjalnie zaprojektowana z myślą o nowo budowanych, dobrze zaizolowanych obiektach.

Niskowęglowa seria Kinetic spełnia najnowsze wymogi Building Regulations Document F 2006 dla systemów wentylacji dla całego domu: System 4. Ciągły mechaniczny nawiew i wyciąg z odzyskiem ciepła. Niskowęglowe modele Sentinel Kinetic mogą pracować z 3 prędkościami o pełnym zakresie regulacji, posiadają także specjalne ustawienie do czyszczenia instalacji - przy prędkości maksimum. Z przodu urządzenia znajduje się sterownik cyfrowy, który służy do wstępnego ustawienia prędkości na dowolną wymaganą w ramach zakresu pracy.

Szczegółowe dane techniczne w karcie katalogowej oraz na grafikach powyżej.


Łatwa instalacja
Modele Kinetic można montować pionowo, nadają się także do montażu na ścianie lub w szafce kuchennej. Przy montażu w miejscu nieogrzewanym należy zaizolować przewody. Przewody można podłączyć do urządzenia poziomo, pionowo lub na obydwa sposoby naraz. Minimalna głębokość wewnętrzna szafki kuchennej: Modele B - 290 mm.

Funkcje i zalety Kinetic B
• wymiennik krzyżowy przeciwprądowy - odzysk do 92%,
• wydajność: 250 m³/h,
• automatyka sterowania wliczona w cenę,

• obejście letnie(BYPASS)
• nisko-energetyczne silniki prądu stałego EC/DC,
• łatwa wymiana filtrów bez konieczności zdejmowania panelu przedniego,
• możliwość zmiany kierunku otworów przyłączeniowych: wersja pionowa/pozioma,
• zdolność do podłączenia BMS,
• niska waga (model Kinetic B - 15 kg),
• model B pasuje do standardowej szafki kuchennej o wymiarach: szerokość 600 mm, głębokość 290 mm,
• regulowany opóźnieniowy włącznik/wyłącznik czasowy.

• OPCJA DODATKOWA podłączenie czujnika wilgoci ( wyłącznie oryginalnego 441.838)

Wiele możliwości sterowania urządzeniem
Pięć beznapięciowych par końcówek przełącznikowych dla wejść czujników umożliwia sterowanie za pomocą każdego ze sterowników Vent-Axia: higrostatów, czujników ruchu i wyłączników czasowych.
Dwa terminale z wyjściami 0-24V umożliwiają sterowanie proporcjonalne 0V do 10V za pomocą zaawansowanych sterowników takich jak czujniki CO2 i higrostaty proporcjonalne.
Opcjonalny sterownik Vent-Wise wyczuwa wyższą temperaturę generowaną przez wodę w wannie lub prysznicu i/lub zwiększenie poboru prądu w obwodzie elektrycznym kuchenki lub płyty grzejnej i reaguje zwiększeniem przepływu powietrza, zapewniając w ten sposób dodatkową wentylację w miarę potrzeb.
Włączanie za pomocą włączników światła (220-240 V prąd przemienny) lub przełączników ręcznych/zwykłych. Ten rodzaj podłączenia ma tę zaletę, że można wykorzystać funkcję opóźnionego włączenia i opóźnionego wyłączenia. Opóźnione włączenie nie pozwala na włączenie się zwiększonego przepływu powietrza od 0 do 10 minut po włączeniu włącznika światła.
Opóźnione wyłączenie pozwala na dalszą pracę w trybie zwiększonego przepływu powietrza po wyłączeniu włącznika światła w celu umożliwienia skutecznego pozbycia się wilgotności. Ten regulator czasowy można ustawić na opóźnienie od 0 do 25 minut.

Ustawienie do czyszczenia instalacji
Urządzenie można ustawić na przepływ maksymalny (100%) naciskając i przytrzymując przycisk Boost na samym urządzeniu lub na opcjonalnym sterowniku bezprzewodowym przez 5 sekund. Czyszczenie trwa dwie godziny chyba że zostanie anulowane przez ponowne naciśnięcie przycisku Boost.

Obejście letnie - BYPASS
Kiedy temperatura na zewnątrz jest niższa niż temperatura pokojowa uruchamiana jest wbudowana przepustnica. Przepustnica otwiera się, pozwalając by chłodniejsze świeże powietrze obchodziło zespół odzysku ciepła i obniżało temperaturę wewnątrz zbliżając ją do ustawionej "Temperatury komfortowej". Kiedy temperatura powietrza wewnątrz osiągnie ustawiony poziom "Temperatury komfortowej" przepustnica obejścia zamyka się.
Ochrona przed zamarzaniem. W zimnym klimacie istnieje możliwość gromadzenia się szronu po stronie wlotowej wymiennika ciepła. Aby zapobiec uszkodzeniu, w temperaturach poniżej 0°C Kinetic zmniejsza nawiew, jednocześnie utrzymując wywiew.

Wariant z okapem kuchennym
Systemowe okapy baldachimowe to okapy pozbawione własnego silnika, w których wywiew zapewnia centrala rekuperacyjna. Po naciśnięciu przycisku zwiększenia przepływu powietrza na okapie, urządzenie do mechanicznej wentylacji i odzysku ciepła przechodzi w tryb zwiększonego przepływu a obejście letnie otwiera się, nie pozwalając na przedostanie się produktów ubocznych gotowania do zespołu wymiennika ciepła oraz na obtłuszczenie wymiennika i filtrów.

Pilot przewodowy (opcjonalnie)
Pilot przewodowy, dostarczany z 20 metrowym przewodem (długość maks.), duplikuje wszystkie funkcje stacjonarnego panelu sterowania, umożliwiając rozruch, diagnozowanie i sterowanie przez użytkownika.
Montaż płaski w ścianie, odpowiedni dla pojedynczej puszki 16 mm.

Modele B
Instalacja prawo- lub lewostronna. Urządzenie posiada króćce rury w kierunku na zewnątrz po stronie prawej. Można je prosto odwrócić na miejscu instalacji zdejmując panel sterowania, obracając urządzenie o 180 stopni i ponownie zakładając panel sterowania.


Króćce poziome i pionowe: Kombinacja różnych opcji końcówek umożliwia instalację w ciasnych miejscach. Jeśli konieczne jest podłączenie pionowe i poziome na jednym wylocie/wlocie, można zamówić dodatkowe końcówki.
Odpływ skroplin można wyjmować od tyłu lub od spodu urządzenia. Korzystając z dostarczonego osprzętu przyłącze do skroplin wyjmuje się na zewnątrz urządzenia i można je wykonać po zakończeniu instalacji.